Živá univerzita: o lidech a událostech píšících historii ČZU

Na počátku adventu Česká zemědělská univerzita v Praze tradičně přináší malý dárek všem, kteří zde pracují, studují nebo se o univerzitu zajímají. Nové číslo zpravodaje Živá univerzita právě vychází a nabízí 111 stran čtení o životě a dění na ČZU v posledním půl roce.

V době plné alarmujících zpráv a tušených hrozeb stále existují pevné body, jichž se můžeme zachytit. Jedním z nich může být věda, zvláště ta, která nachází uplatnění v reálném životě… S touto zásadní nadějí otevírá předvánoční číslo Živé univerzity prorektor ČZU pro strategii profesor Marek Turčáni. Jeho úvodník naznačuje, že i v tomto vydání má věda pro život hlavní slovo. Také se dozvíte, jací lidé stojí za rostoucí prestiží univerzity a čemu se věnují nejen v profesním životě. Zprostředkujeme vám bezpočet vědeckých projektů a nabídneme kaleidoskop nejzajímavějších událostí posledních měsíců: mezinárodní vědecké konference, filmový festival, účast ČZU na prestižních výstavách, populárně-vědecké a společenské aktivity uprostřed kampusu, prezentace možností studia na ČZU, fantastické výkony studujících sportovců a mnoho dalšího.

Projektem roku je bezesporu nový Pavilon experimentálních studií. Co ho dělá tak jedinečným a proč je symbolem udržitelné budoucnosti? A proč je ČZU podle šanghajského žebříčku nejlépe hodnocenou univerzitou v Česku ve vědní oblasti?

Odpovědi nejen na tyto otázky nabízíme v novém čísle Živé univerzity. Přejeme příjemné čtení.

Za redakci: Lenka Prokopová